Mimo nošení je mějte v balení
Jednou z radostí při luxusních hodinkách či třpytivém šperku je kochat se pohledem na ně. Jsou však také časy, kdy je nenosíme, například během spánku, při sportu či jiných aktivitách, kde by mohlo dojít k poškození. Tehdy vám doporučujeme mít je odloženo v balení, které jste obdrželi při koupi. Jsou tak chráněny před prachem, vlhkostí a škrábanci.
Při čištění opatrně
I nejmenší škrábanec na prstenu či hodinkách je jako pěst na oko. K čištění je proto důležité přistupovat s citem. Používejte výhradně měkké hadříky z mikrovlákna, namočené v trošce vody. Správný postup u jednotlivých materiálů vám doporučíme již při koupi. Čištění vnitřku hodinek vždy přenechejte profesionálům - zastavte se u nás, my vám s tím pomůžeme.
Nepoužívejte dráždivou chemii
Stříbro reaguje citlivě na vlhkost, ale také na některé složky v krémech na ruce a kosmetice. Myslete na to, pokud nosíte šperky z tohoto materiálu. Při čištění nepoužívejte agresivní přípravky na leštění, mohou natrvalo znehodnotit povrch hodinek či obroučky. Buďte opatrní is mýdlovou vodou, molekuly mýdla se umí dostat do spár, což je rizikem zejména při hodinkách.
Pozor na vodu...
Některé hodinky jsou odolné vůči vodě, ale to neznamená, že zvládnou všechno. Vždy sledujte hodnotu, kterou uvádí výrobce v metrech. Pozor, neznamená hloubku ponoru! Plavat můžete pouze s hodinkami s odolností nad 100 metrů, i to jen při hladině. Pozor na mořskou vodu, sůl si nerozumí s mnoha materiály. Hodinky bez vodní odolnosti neberte ani do deště.
…i na slunce
Ultrafialové paprsky slunce mají potenciálně škodlivý vliv nejen na pokožku, ale také na povrch vašich luxusních hodinek či šperku. Přestože se vzácné kovy a ušlechtilá ocel vyznačují vysokou odolností, nejsou nezničitelné. Dlouhodobý vliv slunce může způsobit vyblednutí, při kožených řemíncích seschnutí a popraskání.
Při hodinkách myslete na servis
Některé úkony při hodinkách zvládnete i sami – natahování, čištění, leštění. U jiných už je rozumné svěřit údržbu odborníkům. Například tehdy, pokud se zpožďují, zastavují se, korunka vyčnívá, nebo se pod ciferník dostaly nečistoty. Naštěstí, tyto jevy jsou vzácné. Přesto byste měli svým hodinkám naordinovat odborný servis minimálně jednou za dva tři roky.
Hodinky natahujte s citem
Při mechanických hodinkách se nevyhnete natahování. Stačí jednou za den, ideální ráno, abyste na to nezapomněli. Jakmile cítíte v korunce menší odpor, přestaňte. Doporučujeme také natahovat hodinky až poté, co si je sundáte z ruky. Mnoho lidí má totiž při natahování na zápěstí tendenci tlačit korunku vzhůru, což by ji mohlo poškodit.
Nejširší výběr luxusních hodinek a šperků na Slovensku
Klenotnictví Maskaľ už více než 30 let přináší na Slovensko špičkové světové značky jako autorizovaný prodejce. Díky naší dlouhé historii a stovkám spokojených zákazníků patříme mezi přední jména v oblasti luxusních hodinek a šperků.